راهنمای انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

کفش‌های پاشنه بلند همواره جزو یکی ازجذاب‌ترین کفش ها برای خانم‌ها بوده است چراکه زنانی که کفش‌های پاشنه بلند می‌پوشند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند اما ایا می توان از هر نوع کفش پاشنه بلندی در هر مکانی استفاده نمود؟ این مسئله که از چه کفش پاشنه‌بلندی و در کجا استفاده کنیم مساله‌ای است که اگر به درستی به آن توجه نشود ما را فردی بی سلیقه و بی‌دسیپلین نشان خواهد داد. در ادامه مطلب با تیم صندل شوز برای راهنمایی در پوشیدن کفش پاشنه بلند همراه باشید!

توجه داشته باشید از کفشی با پاشنه بسیار بلند، اگر خانمی قدبلند هستید، نباید استفاده کنید و  به طور کلی کفش‌های با پاشنه تا چهارسانت برای خانم‌هایی که شاغل هستند مناسب است. چنین قانونی برای خانم‌های قد بلند کمی متفاوت است که بهتر است از کفشهایی که پاشنه دو سانتی دارند استفاده نمایند. توجه نمایید که وقتی کفش جلوباز استفاده می‌کنید حتما ناخن‌های پایتان مرتب و تزئین شده‌ باشد. ضمن اینکه یادتان باشد کفش جلوباز مخصوص مهمانی است و درصورت شرکت در یک جلسه کاری یا یک مهمانی رسمی که جشن نیست، چین کفشی مناسب نخواهد بود.

کفش پاشنه بلند جلو باز

به یاد داشته باشید حتما باید از کفش پاشنه بلند جلو باز، بدون جوراب استفاده کنید. پوشیدن این کفش ها با لباس های کوتاه یا لباس هایی که تا روی زانو هستند بسیار مناسب است. همچنین همراه شلوار تنگ و تاپ یا تونیک هم می توانید از این مدل کفش استفاده کنید، درصورتیکه بهتر است  اگر از کت و شلوار یا کت و دامن و یا مانتوهای رسمی استفاده می‌کنید از کفش‌های جلوباز استفاده نکنید. چراکه این کفش ها با تیپ سنتی و مدیریتی تطابق ندارد.

کفش پاشنه‌دار جلو‌بسته

کفشهای پاشنه‌دار جلو‌بسته پرطرفدار ترین کفش‌های پاشنه‌بلند هستند. اصلی ترین دلیل محبوبیت این کفشها این است که با هر نوع لباس مجلسی پوشیده می‌شوند و در واقع کفشی چندکاره هستند. مدل های پاشنه بلند جلو بسته از شیک ترین و بهترین انتخابها برای موقعیت های مختلف است. مخصوصا اگر پاشنه‌بلند جلو بسته مشکی رنگ باشد خانم‌های شیک حتما باید یک جفت از این کفش‌ها داشته‌ باشند.

اگر مهمانی کاری دارید یا قرار است در یک جلسه کاری شرکت کنید بهتر است از کفش‌های پاشنه‌کوتاه‌تر استفاده کنید. کفش‌های پاشنه‌دار جلوبسته اگر پاشنه ای بلند و تیز داشته باشند برای مهمانی‌ها مخصوصا مهمانی شب بسیار مناسب هستند. این کفش‌ها هم سنگین‌تر است و هم تعادل شما را در راه رفتن حفظ می‌کند. نگاهی به کفش‌هایی که زنان سیاستمدار در ملاقاتهای کاری می‌پوشند مثال خوبی است برای  استفاده از کفش‌های پاشنه‌دار.

در نهایت متخصصان صندل شوز میگویند اگر شما خانمی با قد نسبتا کوتاه هستید و می‌خواهید هم قد دیگران دیده شوید بهتر است کفش‌های پاشنه‌داری را استفاده کنید که بلندی پاشنه آن چندان به چشم نیاید. استفاده از کفش‌هایی پاشنه مخفی بهترین گزینه است چراکه  پاشنه بیرونی آنها 5 سانتی متر و مناسب خانم‌های قد‌کوتاه است. و اگر ما زنی قدبلند هستید نهایتا از کفش‌هایی با پاشنه 2 سانتی متر استفاده کنید. استفاده از کفش‌های پاشنه نازک و تیز نیز مناسب مهمانی است.